Afiş / Pankartlar

Afiş Nedir?

Afiş,  caddelerde, meydan ve  sokaklarda  duvar ya da ilan panolarına yapıştırılan geniş ölçüde insana hitap eden, değişik boyutlarda olan tanıtım medyasıdır. Ulaşılması hedeflenen kitleye yönelik bilgi verme, reklam yapma ya da propaganda yapma amaçlı tasarlanmış grafik ürünleridir.

Afişlerin en önemli ölçütü fark edilebilir olmasıdır. Dikkat çekmeyen bir afiş, tasarlama amacından tamamen çıkmış kaybolmuş demektir. Bu durumun ortaya çıkmaması için, afiş tasarlanmadan önce hedef kitlenin dikkatli bir şekilde belirlenmesi gerekir. Daha sonra hedef kitleyi etkileyebilecek özelliklerin saptanma işlemi gerçekleşmelidir. Belirlenen özellikler tasarıma aktarılma işlemi gerçekleşir. Renk, desen, boyut genel olarak tasarım hatları belirlenen özelliklere uygun olmalıdır.

Pankart Nedir?

Pankart, toplantı ve gösterilerde taşınan, üzerinde benimsenen amacın birkaç sözle ya da resim ile ulaşılması istenen hedef kitleye gösterildiği karton veya bezden levhadır.  İç ve dış mekânlarda isteğe göre kullanımı bulunmaktadır. Sabit bir ya da sabit olmayacak şekilde kullanımları bulunmaktadır.

Pankart tasarımı; kullanım yeri ve kullanım şekline uygun olarak tasarlanmalıdır. Kullanılacak renkler, resimler kullanılacak yazı içeriği ile uygun olmalıdır. Ayrıca pankart ölçüleri de önemlidir.

Daha Fazla Oku

Referanslarımız

Yüzlerce ürünlerimizden tercih eden kurumsal müşterilerimiz

Ürününü Seç Baskı Özelliklerini Belirle Tasarımlarını Hazırla Adresine Gelsin
Copyright 2021 © edijitalbaski.com - Online Baskı Merkezi | Tüm Hakları Saklıdır.