El İlanları / Broşürler Nedir?

El İlanı Nedir?

El ilanı, genellikle kalabalık bölgelerde dağıtılan bir basılı reklam malzemesidir. Sektör ne olursa olsun el ilanları en ucuz ve kolay reklam yapabilmenizi sağlar. El ilanları en ekonomik reklam araçlarından biri olduğu için kullanım alanı çok geniştir. Örnek olarak; bilgi vermek, firmanın ya da ürünün tanıtımını yapmak amacı ile dağıtılabilir. Güncel kampanya tanıtımı firmanızın marka isim bilinirliğini ve arttıracaktır. Ayrıca örgüt ya da siyasi partinin propagandasını yapmak, etkinlikleri duyurmak amaçlı dağıtılabilmektedir.

El ilanları, ayrıntıya girmeden istenilen bilginin verilmesi için hazırlanır. Bu bilgiler hedef kitleye net bir şekilde ulaşması hedeflenir. Tasarımda kullanılacak görseller, sloganlar ile müşterilerin dikkatini çekmelidir.

Broşür Nedir?

Broşür; firma, ürün ya da hizmetlerin tanıtımı amacı ile basılan reklam materyalidir. Dikkat çekici ve açıklayıcı bilgi içerikleri sayesinde hedef kitleler, bir firmanın ürünleri ya da hizmetleri hakkında bilgi sahibi olurlar. 

Broşürler, tek sayfa olabileceği gibi  iki, üç sayfa ya da akordeon kırımlı olarak kuşe kağıda basılabilir.En küçük broşürler 10 x21 ebatlarında olup A7 kağıdına basılır. A4 ve A3 kağıdına basılan broşürlerin dışında katlamalı ve tek yüz baskılı olan çeşitleri de mevcuttur.

Broşürlerde sayfa sayısı arttıkça maliyet artması sayfa sayısını kısıtlamaktadır. Bu yüzden az kelimeyle çok şey anlatılmalıdır. Ayrıca görsellerin kullanımı büyük önem taşır.

Broşürlerde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Tek sayfalı broşürlerde iletişim bilgileri en üst kısmında bulunmalıdır. Firma adı, adres, telefon numarası ve e-mail adresi yazmalı, alt kısımda ise firmanın sunduğu ürünlerin ve hizmetlerin özeti niteliğinde bir liste bulunmalıdır.

İki veya daha fazla sayfadan oluşan broşürlerde ise hizmet ve ürünler sınıflandırılabilir.

Broşürlerin hazırlanmasında kaliteli görseller ve gözü yormayan canlı renkler kullanılmalıdır. Gereksiz bilgilerden kaçınmalı ve doğrudan müşteriye hitap edilmelidir.

Daha Fazla Oku

Referanslarımız

Yüzlerce ürünlerimizden tercih eden kurumsal müşterilerimiz

Copyright 2023 © edijitalbaski.com | Online Baskı Merkezi | Tüm Hakları Saklıdır.