Yaka Kartı Nedir?

Yaka Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Yaka kartları, kurumsal çalışma alanlarında ve ya özel organizasyonlarda kullanımı yaygın olarak kullanılmaktadır. Okullar, davet-kongre-seminerler, fuar organizasyonları, konser organizasyonları ve kurumsal firmalar yaka kartlarının kullanım alanlarındandır. Çoğu kurumda artık yaka kartlarının kullanımı zorunlu hale gelmiştir. Yaka kartları genel olarak kimlik kartı görevi görür.

Çeşitli malzemelerden yapılan yaka kartları, kullanan kişinin temel bilgilerini ve kurumdaki pozisyonunu içerir. Ayrıca güvenliğin sağlanması, bireylerin görev ve sorumluluklarına göre sınıflandırılması, giriş-çıkış saatlerinin takibini kolaylaştırır. Ziyaretçilerin çalışanlardan ayrılması ve giriş-çıkış saatlerinin takibinin yapılması için kullanımı yaygındır.

Genel olarak ip ile boyuna asmalı ve ya klips yardımı ile kıyafete tutturulabilmektedir. Boyun askı ipi istenilen renk ve tasarımda üretilebilmektedir. Standart ölçüleri 86x54mm’dir. Toplantı, etkinlik ve organizasyonda farklı bir yaka kartı tercih edebilirsiniz. Örneğin görevli kartı tarzındaki yaka kartlarının boyutları 9x13cm’dir.

Yaka Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Yaka kartları metal yaka kartı, plastik yaka kartı, tebeşirli yaka kartı ve pleksi yaka kartı olmak üzere temel gruplara ayırabiliriz. Bunların dışında müşteriye özel tasarım yapılabilmektedir. Metal yaka kartları diğer yaka kartlarından daha sağlam olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Metal yaka kartlarına firma bilgileri direkt karta basılır.

Plastik yaka kartı içine takılan plastik kart üzerine istenilen bilgiler girilir. Plastik kart sert plastik PPC malzemeden yapılır.

Metal Yakalık Ölçüsü : 7×3.5 cm Standart Ölçüdür

Plastik Kart Ölçüsü : 8×5 cm dir. Standart Ölçüdür.

Daha Fazla Oku

Referanslarımız

Yüzlerce ürünlerimizden tercih eden kurumsal müşterilerimiz

Copyright 2023 © edijitalbaski.com | Online Baskı Merkezi | Tüm Hakları Saklıdır.